Ukrajna hivatalosan kéri, hogy vegyék fel a NATO-ba
Gyorsított felvételi eljárást kért az ukrán elnök a katonai szövetségtől.
Gyorsított felvételi eljárást kért az ukrán elnök a katonai szövetségtől.
Rosszija, Rosszija! – hangzott el a színpadon.
Valójában azonban több mint egy hónappal korábban intézkedett a kormány.
Sebastian Keciek budapesti lengyel nagykövet szerint nem fedi a valóságot Lázár János kijelentése, miszerint Lengyelországnak a helyreállítási pénzekhez való hozzájutáshoz fel kell adnia a Magyarországgal való együttműködést. A nagykövet szerint ilyen soha nem hangzott el az Európai Bizottság részéről, és szerette volna megbeszélni ezt Lázárral, de nem kapott választ tőle.
Mivel Magyarországon már hoztak intézkedéseket az energiacégek extraprofitjának elvonására, ezért az Európai Unió hasonló törekvései nem segítenek a magyar fogyasztókon. A külügyminiszter Paks miatt az újabb szankciós csomag vétóját is belengette.
Brüsszelben megegyeztek a tagállamok a kötelező energiafogyasztásban és az energiatermelő cégek bevételeinek korlátozásában. Az így befolyó pénzt a rászorulók kapják.
A világhírű gitáros kommentekben mondott véleményt a magyar külpolitikáról.
Kiküldött tudósítónk az ukrán hadsereg által frissen felszabadított területeken dolgozik. Csütörtökre egy aknamentesítő egységhez csatlakozott, velük jutott el olyan falvakba, amelyek több mint fél évig voltak orosz uralom alatt. Képsorozata nem öncélú "macskakontent": a harcok során települések sora vált lakhatatlanná, az utcákon csak a házikedvencek maradtak. Földes András pénteki úti célja Izium volt, hogy a tömegsírokról elhíresült városban nézze meg, miként reagálnak a lakók Putyin bejelentéséhez a négy ukrán megye bekebelezéséről.
Az orosz védelmi minisztérium szerint a mozgósított erők a felkészítést követően a területek ellenőrzése és védelme mellett tartalékként és erősítésként fognak szolgálni.
Európa és Oroszország elválása olyan, mint amikor férj és feleség hosszú idő után felbontja a házasságot, igaz, itt inkább érdekházasságról volt szó – írja véleménycikkében a MOL vezérigazgatója.
A kormány kommunikációja másból sem áll, minthogy a szankciók az EU-ra vannak rossz hatással és nem Oroszországra, azonban a csütörtöki kormányinfón kérdésre válaszolva Gulyás Gergely elismerte, ez nem igaz minden szankcióra.
A miniszter szerint ugyan a konzultáció drága műfaj, de sokkal drágább lenne, ha energetikai szankciókat is kivetnénk Oroszországra.
A szervezet „a szövetségesek létfontosságú energiainfrastruktúrája elleni szándékos támadásnak” nevezte a gázvezetéket célzó „szabotázsakciót”.
Luhanszkot, Donyecket, Zaporizzsját és Herszont csatolják el önkényesen Ukrajnától, egy népszavazást követően.
A találkozón a tagállamok vezetői arról is dönthetnek majd, milyen módon vezessenek be energiaár-plafont.
Bár az oroszokat kiszorította innen az ukrán hadsereg, a határközeli nagyváros továbbra sem biztonságos. A hvg.hu-nak a helyszínre érkező tudósítja megtudta, hogy az oroszok jobb híján légvédelmi rakétákkal lövik a földi célpontokat. Földes András az ukránok által felszabadított területekről jelentkezik.
Az iráni drónok elleni védekezéshez is adnak fegyvereket.
Az angol védelmi tárca szerint már többen léphettek le a mozgósítás előtt Oroszországból, mint amennyien megrohanták Ukrajnát; a gázszivárgások akár éghajlati katasztrófához vezethetnek.
A volt sakkvilágbajnok a legnagyobb ostobaságnak tartja, hogy ideje lenne béketárgyalásokat kezdeni, mert Putyin szét akarja verni a szabad Ukrajnát, Kijev célja ezzel szemben az, hogy felszabadítsa a saját földjét. Kaszparov szerint kompromisszumra semmi lehetőség, fegyvert kell adni az ukránoknak, és minél gyorsabban hozzájutnak, annál előbb vége a háborúnak.
„Egy különleges hadműveletet be lehet fejezni, de egy háborút csak megnyerni vagy elveszíteni lehet, és a nyilvánosság tudja, hogy épp melyikről van szó” – mondta Michael Kofman katonai szakértő, aki az orosz-ukrán háború legújabb fejleményeit elemezte a War on the Rocks biztonságpolitikai oldal podcastjében.